Bieżące wydarzenia,  Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego,  Wydarzenia

XV Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego – 13-24 listopada 2023 r.

Drodzy miłośnicy i sympatycy Kociewia! Zbliża się Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego, wydarzenie integrujące społeczność Kociewiaków. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych i utalentowanych przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także uczestników zajęć w placówkach kulturalnych i pracy pozaszkolnej działających w powiecie tczewskim, starogardzkim i świeckim w 6 kategoriach konkursowych – recytacje poezji i prozy, prezentacje sceniczne, juwenilia literackie, prace plastyczne, prace fotograficzne, utwory wokalne.

TMZT – główny organizator wraz z tczewskimi placówkami kultury: Miejską Biblioteką Publiczną, Fabryką Sztuk, Centrum Kultury i Sztuki oraz Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim zapewniają wszystkim uczestnikom upominki oraz nagrody dla laureatów i wyróżnionych!

Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Tczew i Powiatu Tczewskiego w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.

Regulamin: