Bieżące wydarzenia

Rocznicowe spotkanie przy ławeczce Romana Landowskiego

23 sierpnia odbyło się spotkanie upamiętniające 14 rocznicę śmierci Romana Landowskiego – regionalisty i twórcy kociewskiego (poety, pisarza, publicysty).

Członkowie Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Tczewskiej uczcili pamięć i przypomnieli dorobek twórczy Romana Landowskiego, którego odegrał ważną rolę w promocji i rozszerzaniu kultury Kociewia.

– Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie, TMZT w ubiegłym roku obchodziło 50-lecie swojej działalności, a jednym ze współzałożycieli Towarzystwa oraz późniejszym jego Członkiem Honorowym był właśnie Roman Landowski. Liczę na współpracę w zakresie zachowania i promowania wartości dziedzictwa kulturowego Kociewia – powiedział prezes TMZT Janusz Landowski.

Przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego rozdawali ulotki zachęcające do włączenia się w akcję spisową związaną z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Zapraszamy Kociewianki i Kociewiaków, aby w spisie zaznaczyli swoją kociewską tożsamość w rubryce przynależności do wspólnoty etnicznej.