Bieżące wydarzenia,  Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

XIV Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego – 17-27 października 2022 r.

Miłośnicy i Sympatycy Kociewia! Już w październiku odbędzie się XIV edycja Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. 

W części konkursowej Festiwal jest skierowany do uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych, kulturalnych i pracy pozaszkolnej, rozmieszczonych na całym Kociewiu (powiat tczewski, starogardzki i świecki). W tym roku Festiwal będzie przebiegać w 6 kategoriach: recytacje poezji i prozy; programy sceniczne, juwenilia literackie; prace plastyczne; prace fotograficzne i utwory wokalne.

Festiwal odbędzie się w dn. 17-27 października w Starogardzie Gdańskim i Tczewie. Wszystkie informacje zostały zamieszczone w Regulaminie oraz w Harmonogramie wydarzeń festiwalowych.

Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu jest Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej we współpracy z tczewskimi instytucjami: Miejską Biblioteką Publiczną, Fabryką Sztuk i Centrum Kultury i Sztuki oraz Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim i Miejską Biblioteką Publiczną w Świeciu.

Zapraszamy do udziału w konkursach! Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i pieniężne, a dla wszystkich uczestników – upominki.

Wydarzeniami towarzyszącymi będą: spotkanie promujące festiwal przy Ławeczce Landowskiego na tczewskiej starówce oraz promocja publikacji książkowej R. Landowskiego “Głośnym echem powiało. Kociewskie sensacje sprzed lat”.

Festiwal zakończy gala finałowa z udziałem wybranych laureatów Festiwalu oraz recital Agaty Sowy z towarzyszącym zespołem.

Na wszystkie wydarzenia i koncert finałowy – wstęp wolny!

Harmonogram wydarzenia: