Bieżące wydarzenia,  Wydarzenia

Wieczór literacki w Niepublicznej Szkole Podstawowej MONTESSORI

W piątek, 3 marca mieliśmy okazję uczestniczyć  w wieczorze literackim poświęconym twórczości Romana Landowskiego. W spotkaniu przygotowanym przez uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej MONTESSORI w Tczewie wzięli udział rodzice, nauczyciele i członkowie naszego Towarzystwa.

Uczniowie w krótkim rysie przybliżyli dorobek twórczy Autora, a także zaprezentowali wybrane utwory z ostatnio opublikowanego jego zbioru felietonów „Głośnym echem powiało. Kociewskie sensacje sprzed lat” (2022). Autora wspominał również jego przyjaciel Wojciech Galiński, kompozytor utworów muzycznych do tekstów R. Landowskiego oraz syn Janusz, obecny prezes TMZT.  Spotkanie było okazją nie tylko do przybliżenia postaci pisarza, poety, animatora kultury, Honorowego Obywatela Miasta Tczewa, ale też do zaproszenia uczniów i nauczycieli do corocznego Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.

Przekazaliśmy uczniom zestaw wybranych publikacji książkowych R. Landowskiego, a w zamian otrzymaliśmy słodkie podziękowania.

Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, dyrekcji i nauczycielom Niepublicznej Szkoły Podstawowej MONTESSORI w Tczewie za wzruszający wieczór literacki. Szczególne podziękowania przekazujemy Pani Katarzynie Bugaj, za organizację wieczoru i przygotowanie młodzieży.