Bieżące wydarzenia,  Wydarzenia

Nasza integracja

W maju i czerwcu mieliśmy okazje do spotkań integracyjnych!

WINNICA KOCIEWSKA

20 maja zwiedziliśmy winnicę kociewską w Miradowie (gm. Zblewo). Państwo Henryka i Marek Wysoccy od 17 lat prowadzą pierwszą na Kociewiu winnicę oraz gospodarstwo agroturystyczne. Zapoznaliśmy się tutaj z tajnikami sztuki uprawy winorośli i rzemieślniczego wyrobu wina. Mieliśmy również okazję zdegustować lokalne wina z Miradowa, a także posmakować regionalne wyroby wędliniarskie.

Dziękujemy za miłą gościnę i niecodzienne doświadczenia degustacyjne.

Polecamy wszystkim zainteresowanym to urocze miejsce, słynące z bogatych smaków Kociewia!

TURZE

17 czerwca na zaproszenie Grażyny i Henryka Sołtanowiczów spotkaliśmy się w Turzu. Mieliśmy szczególną okazję do złożenia życzeń i gratulacji naszemu koledze Jurkowi Grabanowi, Honorowemu Członkowi TMZT, który obchodził w tym czasie piękny jubileusz 90 urodzin. Przedstawiciele władz Towarzystwa przekazali Jubilatowi nie tylko życzenia zdrowia i dalszej współpracy, ale również honorowe wyróżnienie „Miłośnik Ziemi Tczewskiej”, przyznane przez Radę TMZT w dowód uznania wieloletnich zasług  na rzecz działalności statutowej naszego stowarzyszenia. Był to czas świętowania, relaksu, zabawy i śpiewu w towarzystwie Tczewskiej Formacji Szantowej.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom za gościnę, a zespołowi muzycznemu za urozmaicenie naszego spotkania i przypomnienie wielu szant!