Bieżące wydarzenia,  Wydarzenia

Artystyczne spotkanie przy Ławeczce Romana Landowskiego

Wczoraj odbyło się spotkanie na tczewskiej starówce, promujące XIV Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.

Miejsce to nie jest przypadkowe, gdyż znajduje się tam Ławeczka z wizerunkiem patrona festiwalu. W krótkich programach artystycznych wzięły udział grupy przedszkolaków z: Niepublicznego Przedszkola „Jodełka” pod kierunkiem Adrianny Majdy  oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10: zespół Carpe Diem pod opieką Elwiry Andraszewicz oraz Samborowe Dzieci pod opieką Ewy Litwińskiej oraz Darii Góżańskiej – Wajcht, Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 i CKZ „Nauka”. Zgromadzeni mieszkańcy otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez CKZ „Nauka” oraz ulotki z programem festiwalu. Szczegóły na stronie: https://www.tmzt.tczew.pl/xiv-festiwal-tworczosci-kociewskiej-im-romana-landowskiego-17-27-pazdziernika-2022-r/

Janusz Landowski, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej, organizatora festiwalu, podziękował uczestnikom oraz mieszkańcom za udział w spotkaniu i zaprosił na galę finałową z udziałem wybranych laureatów oraz recital Agaty Sowy z zespołem – 27 października o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.